0805HQ470J251NT
size
inch(mm)
Size 0805
Length 2.00±0.20mm
Width 1.25±0.20mm
Thickness 0.80±0.20mm
1
Characteristic
Part Number 0805HQ470J251NT
Cap. 47pF
T.C.R(ppm/°C) C0G
Rated Vdc 250V
Tolerance ±5%
Size Code 0805
L Size 2.00±0.20mm
W Size 1.25±0.20mm
T Size 0.80±0.20mm